o ładny uśmiech, estetyką uzębienia na najwyższym poziomie.
Dentysta ocenia jakość zębów, zgryz i naturalny kolor zęba, a następnie ustala z pacjentem najlepsze leczenie. Stomatolog przede wszystkim zadba o zdrowe uzębienie, samo leczenie stanowi podstawę i jest ważne dla pacjenta. Często dopiero w gabinecie otrzymujemy informacje co dzieje się z naszym uzębieniem, jaki poziom leczenia jest konieczny i bywa tak, że potrzebujemy leczenia kanałowego. Brzmi przerażająco i budzi strach ale bez obaw. Nowoczesna metoda leczenia endodontycznego jest zabiegiem polegającym na ekstyrpacji miazgi, czyli usunięcia jej z kanałów korzeniowych zęba i stanowi zabieg bezpieczny i bezbolesny przy obecnych metodach znieczulenia. Endodoncja stanowi jedną z metod powszechnego leczenia zębów.
Każdy gabinet dentystyczny opiekuje się swoimi pacjentami począwszy od podstawowych sposobów higieny jamy ustnej i leczenia zębów po ich rekonstrukcje jak też specjalistyczne zabiegi odbudowujące aparat zębowy. Endodoncja stanowi jedną z głównych metod w każdym gabinecie.
Zdrowe zęby to jakość naszego życia i podstawa zdrowia.
Piękny i zdrowy uśmiech to marzenie
Piękny i zdrowy uśmiech to marzenie wielu osób. Aby uniknąć wielu chorób i bolesnych przypadłości bardzo ważne są regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym a także ograniczenie cukru, który jest przyczyną próchnicy już u kilkuletnich dzieci.
Sprawdzony i zaufany dentysta na każdej kontroli oceni nowe zmiany i odpowiednio wcześnie wdroży leczenie. Stomatologia to dziedzina, która zajmuje się nie tylko zębami ale również dziąsłami, dlatego warto pokazać na wizycie bolesne zmiany.
Z kolei endodoncja to leczenie kanałowe. Najczęściej jest ono konieczne gdy ząb jest bardzo zniszczony. W leczeniu wykorzystywane są specjalne narzędzia. Leczenie kanałowe jest długotrwałe i kosztowne. Zazwyczaj koniecznych jest kilka wizyt, a całkowity koszt to kilkaset złotych.
Niestety choroby miazgi zęba są bardzo bolesne, przez co pacjent może odczuwać dyskomfort gdy znieczulenie po zabiegu przestaje działać.
Leczenie kanałowe to w niektórych przypadkach alternatywa dla ekstrakcji zęba i wstawienia implantu.
Nierzadko stomatolog zajmuje się również protetyką
Dziś trudno wyobrazić sobie życie bez różnych dziedzin medycyny a w tym bez stomatologii. Stomatologia zajmuje się leczeniem zębów, przyzębie, jak i tkanek jamy ustnej oraz stawu skroniowo-żuchwowego. Ten dział medycyny zajmuje się nie tylko patologiami związanymi z naszym uzębieniem, lecz także tym, jak nasz układ zębowy funkcjonuje. Gdy funkcjonuje niewłaściwie, to dentysta może dać skierowanie do ortodonty, który zbada pacjenta i da skierowanie na zakup odpowiedniego dla pacjenta aparatu na zęby, w celu wyprostowania zgryzu, czy wyrównania zębów, które nierówno rosną. Nierzadko stomatolog zajmuje się również protetyką, czyli uzupełnianiem braków w uzębieniu. Stomatolodzy, to również lekarze zajmujący się leczeniem chorób miazgi zęba i leczeniem tkanek okołowierzchołkowych. Taki dział stomatologii nosi nazwę endodoncja. W tym przypadku podstawą leczenia zębów jest tak zwane leczenie kanałowe. Dziś w leczeniu kanałowym wykorzystuje się nowoczesne urządzenia, jak na przykład mikroskopy operacyjne.