rzykre dolegliwości, które wymagają natychmiastowej reakcji. Kiedy zdarzają się dziecku również należy zapisać je do dentysty. Pomoże on znaleźć przyczynę bólu i go wyeliminować.
Dzięki temu odzyskamy radość ze spożywania posiłków. Aby uniknąć cierpienia związanego z bólem zębów, warto dbać o ich prawidłową higienę. Zawsze po zjedzeniu śniadania i po kolacji trzeba je umyć. To bardzo istotne, bo nie będą się namnażać bakterie, które powstają z pożywienia. Wiele osób przyznaje, że bardzo dobre efekty przynosi nitkowanie zębów i przepłukiwanie jamy ustnej specjalnie przeznaczonym do tego płynem. Pamiętanie o takiej higienie pomoże nam wyeliminować ryzyko związane z powstawaniem dziur w zębach. Jest to szczególnie ważne w przypadku dzieci. Jeśli nauczymy je odpowiednio wcześnie, aby dbać o zęby to z pewnością poradzą sobie w przyszłości. Stomatologia to dziedzina, która wnosi wiele informacji, jeśli chodzi o zdrowie jamy ustnej. Dobry dentysta pomoże nam zminimalizować ból wywołany leczeniem. Podejdzie on do nas w sposób profesjonalny i wykona leczenie na jak najwyższym poziomie. Dobrze jest pamiętać o tym, aby wybierać kompetentnego lekarza, któremu będziemy ufać. Dzięki temu mamy szansę na kompleksowe leczenie zębów. Piękny uśmiech jest przecież marzeniem wielu osób.
Dzieci przeważnie nie boją się dentysty
Dzieci przeważnie nie boją się dentysty od samego początku, do rozwoju strachu dochodzi dopiero wtedy, gdy podczas wizyty czują ból. Jeszcze gorzej jest w przypadku, gdy rodzice twierdzą, że gabinet stomatologiczny to miejsce absolutnie bezpieczne, a tu nagle przyjaźnie wyglądający pan doktor zaczyna kłuć, wiercić i robić inne okropne rzeczy. Na szczęście coraz łatwiej jest przekonać dziecko, że dentysta nie jest groźny - profilaktyka chorób jamy ustnej staje się coraz szerzej dostępna, a gabinety są tak wyposażane, by małym pacjentom zapewnić jak największy komfort.
Jeśli chodzi o profilaktykę, jest ona wskazana od momentu, gdy dziecku wyrosną pierwsze ząbki. Próchnica może jak najbardziej pojawić się na zębach mlecznych i zainfekować rozwijające się zęby stałe. Dlatego też dokuczliwy ból zębów u dzieci jak najbardziej się zdarza, i należy zdecydowanie mu przeciwdziałać. Wspólne mycie zębów z mamą i tatą o stałych porach, unikanie nadmiernej ilości słodyczy, częste kontrole skutkują tym, że ząbki są białe i zdrowe, a ubytków nie ma. W takiej sytuacji wizyta u dentysty nie jest ani trochę nieprzyjemna. Jeśli jednak któryś z zębów już się popsuł, nowoczesna stomatologia oferuje mnóstwo metod delikatnego znieczulania bez konieczności dodatkowego straszenia malucha zastrzykami. W gabinetach są zabawki, a dentyści noszą zabawne maski. Dziecko otaczane jest kolorowymi przedmiotami, płyny ładnie pachną, a o wszystko można zapytać i otrzymać wyczerpujące, dostosowane do wieku pytającego odpowiedzi.
Najprawdopodobniej w zębie jest ubytek który
Nagły ból zęba jest wskazaniem, by w najbliższym czasie udać się do lekarza stomatologa. Najprawdopodobniej w zębie jest ubytek, który będzie rósł i sprawiał coraz więcej problemów. Szybka reakcja dentysty, który oczyści ząb z próchnicy, użyje specjalnej, często niewidocznej plomby pozwoli uratować ząb. Próchnica rozwija się podstępnie, a niestety wciąż wiele osób odwiedza gabinet dentystyczny dopiero wtedy, gdy nie może już wytrzymać z bólu. W takim momencie ząb bywa już nie do odratowania, korzeń jest zaatakowany stanem zapalnym, a pozostałości zewnętrzne nadają się już tylko do wyrwania. Nowoczesna stomatologia dysponuje przyjemną i wystarczającą profilaktyką, by ból zębów stał się ponurym wspomnieniem z przeszłości. Gdy jednak nie udało się uchronić jamy ustnej przed próchnicą i ząb już mocno boli, nie należy zwlekać z udaniem się do lekarza. Dentysta oceni, czy ząb nadaje się jeszcze do leczenia (niewielkie ubytki też mogą boleć, a ich leczenie nie jest trudne; te większe i bardziej skomplikowane często poddają się leczeniu kanałowemu) i je podejmie, naturalnie jeśli wcześniej zostanie wyleczony ewentualny stan zapalny. Pacjent z opuchlizną po stronie bolącego zęba zostanie najprawdopodobniej skierowany na prześwietlenie, na którym będzie widać skalę zaawansowania problemu. Stan zapalny zwalcza się odpowiednim antybiotykiem, co zapobiega dalszym nadkażeniom i ogólnej reakcji organizmu. Po pozbyciu się stanu zapalnego można przejść do wybranej metody leczenia zęba lub usunąć go, gdy jest to niemożliwe.